Anasayfa » Avukat Yıldırım Çavuşovalı’ya Saldırı Davasında Yalancı Tanık Tartışması

Avukat Yıldırım Çavuşovalı’ya Saldırı Davasında Yalancı Tanık Tartışması

yazan hukukanaliz

Avukat Yıldırım Çavuşovalı’ya düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin davada üçüncü duruşma görüldü. Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada yalancı tanık tartışmaları yaşandı.

İstanbul Küçükçekmece’de, Ocak 2021’de, mahkeme kararıyla yapılacak yıkım için otoparka gelen avukat Yıldırım Çavuşovalı’ya silahlı saldırı düzenlenmişti. Saldırıya ilişkin davada üçüncü duruşma görüldü. Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada yalancı tanık tartışmaları yaşandı.

Duruşmaya, saldırıya uğrayan Yıldırım Çavuşovalı ve vekilleri ile firari sanık Cafer Özbilmez’in müdafisi katıldı. İstanbul Barosu temsilcileri de katılan vekili olarak duruşmada yer aldı. Duruşmada bilirkişiyi taşıyan şoför ve bilirkişinin de aralarında olduğu tanıklar dinlendi. Tanık şoför Ö.B., sanığın ‘avukatım gelmeden işlem yaptırmam’ dediğini belirtti. Hadise oluşabileceği düşüncesiyle araca bindiklerini belirten Ö.B., yaklaşık 20 dakika sonra sanık avukatının geldiğini, bazı şahısların icra işlemi yaptırmayacaklarına dair konuşmalar yaptığını söyledi. Avukat Çavuşovalı’nın bağırdığını duymadığını vurgulayan şoför, daha sonra sanığın 5-6 el ateş ettiğini belirtti.

Tanık T.Ç ifadesinde önce 3 el ateş edildiğini, avukat Çavuşovalı’nın yaralandıktan sonra elini beline götürdüğünü, ardından 3 el daha ateş edildiğini, Çavuşovalı’nın elinde silah görmediğini ifade etti.

Tanık M.E. ifadesinde “Cafer’in silahı ile avukatın bulunduğu yere doğru 3 el ateş ettiğini gördüm. Namlu yerden aşağıyı gösteriyordu. Avukat yaralandıktan sonra yere düşerken elinde silah gördüm.” dedi. Tanığın ifadelerine Çavuşovalı’nın vekilleri itiraz etti. Av. Murat İnan, ATK raporlarını hatırlatarak “Müvekkildeki mermi giriş deliklerinin vücudun arka kısmından olduğu belirtilmiştir. Tanığın beyanları doğru değildir. Yalan tanıklık yaptığı hususu açıkça ortadadır.” dedi. Tanık Ş. B. ifadesinde “Bizim arka tarafımızdan ateş edildi. Benim yanıma ateş edildiği için mermilerin yere doğru çarptığını gördüm. Ateş edenin kim olduğunu görmedim” dedi. Tanık ifadelerinin ardından talepler alındı. Çavuşovalı’nın vekilleri tanıklar Ş.B. ve M.E hakkında yalancı tanıklıktan suç duyurusunda bulunulmasını talep etti. Mahkeme yalancı tanıklıktan suç duyurusunda bulunulması hakkında yargılama sonunda karar verilmesine karar vererek eksiklerin tamamlanması için davayı 31 Mayıs’a erteledi.(Aydınlık – Ercan Küçük)

Benzer Yazılar

Bir Yorum Bırak