Anasayfa » Kripto Para Hesabı Haczedildi

Kripto Para Hesabı Haczedildi

yazan hukukanaliz

Twitter üzerinde paylaşım yapan Avukat T. Kerem Bilen, Türkiye’de ilk kripto para haciz işleminin gerçekleştiğini açıkladı. Haczedilen söz konusu hesap BTCTurk‘te yer alıyor.

BTCTurk kripto para haciz işlemi için avukata mail attı

Avukat T. Kerem Bilen, Türkiye’de gerçekleşen ilk kripto para haciz işlemi için bilgiler verdi.

Kerem Bilen, konu hakkında BTCTurk‘e de mail attı. Avukat, maile gelen cevabın yanında BTCTurk tarafından kullanıcıya gönderilen mesajı da paylaştı. Avukat Kerem Bilen konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Genelde müzekkere olarak nitelendirilen resmi yazılar kapsamında hukuka uygun talepler karşılanmakta olup, haciz şerhi işlenmesi veya tedbir konulması yönünde tarafımıza ulaşan resmi yazılar kapsamında hukuka uyarlı olarak BtcTurk nezdinde tutulan Türk lirası ve her nevi kripto paranıza haciz şerhi işlenebilmekte veya tedbir uygulanabilmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Kripto paralar Bitcoin‘in hareketlenmesiyle birlikte yeniden gündeme geldi. Bitcoin, Ethereum gibi önemli kripto paraların da rekorlar kırmasıyla Türk kullanıcıları da kripto paralara büyük ilgi göstermeye başladı.

Türkiye’de kripto paralara yönelik yasal bir düzenleme bulunmuyor. Ancak hükümetin bu konuda bir adım atacağı yönünde beklentiler var.

 Türkiye’de BTCTürk, Paribu gibi firmalar kripto para alış verişi için imkan sağlıyor. Yine dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance‘ın Türkiye’de de ofisi bulunuyor.

Söz konusu haciz işleminin kripto para piyasasını nasıl etkileyeceği ise merak konusu.

Kaynak:https://shiftdelete.net/

Benzer Yazılar

Bir Yorum Bırak