Anasayfa » Antalya’da Haciz Mahallinde Avukatlara Saldırı

Antalya’da Haciz Mahallinde Avukatlara Saldırı

yazan hukukanaliz

Muratpaşa ilçesinde bulunan bir kafeye icra memurlarıyla beraber hacze giden iki avukat, işletme yetkilisine haciz işlemlerini bildirirken işletme sahiplerinden birisi eline aldığı sopa ile Avukat Uğurcan Arslan’a saldırdı. İşletme yetkilisi sopa ile avukatın kafasına ve beline vurarak ağır yaralanmasına neden oldu. Avukat, tedavi için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Yaşanan olay sonrası polis ekipleri 3 işletme çalışanını gözaltına aldı, ardından gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaralı avukatın durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Antalya Barosu, saldırı ile ilgili basın açıklaması yaptı:

Basına ve Kamuoyuna

Yeter artık yeter!

Avukata yapılan saldırı, savcıya da yapılmıştır, yargıca da yapılmıştır!

Dün gündüz saatlerinde görevleri gereği hacze gittikleri bir işletmede meslektaşlarımız Av. Berkan Kırankaya ve Av. Uğurcan Arslan, işletme sahipleri ve çalışanlarından oluşan yaklaşık 10 kişilik bir grup tarafından taşlı, sopalı ve kütüklü saldırıya uğramıştır.

Görevleri gereği ve görevlerini yaptıkları sırada silahla linç edilmek istenen ve adeta öldürülmeye çalışılan meslektaşlarımızdan biri ambulansla hastaneye kaldırılmıştır.

Saldırganlardan 3 kişi yakalanabilmiş, diğer şüpheliler hala yakalanamamıştır.

Antalya Barosu olarak olayın hemen ardından hem adli hem de hastane sürecinde meslektaşlarımızın yanında olduk. Bundan sonra da meslektaşlarımızın yanında olduğumuzu, etkili ve özenli bir soruşturma yapılmasını beklediğimizi, yargı görevini yapan Avukatlara saldıranlarla yargı önünde hesaplaşacağımızı meslektaşlarımızın, basının ve kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla. 10/04/2021

Antalya Barosu Başkanlığı

Benzer Yazılar

Bir Yorum Bırak