Fethi Sekin anıtı önünde PKK iftiralarına suç duyurusu

İzmir Adliyesi önünde 5 yıl önce polis Fethi Sekin’i katleden PKK bombasıyla yaralananlardan biri de Av. Bülent Karagöz’dü. Av. Karagöz ile yedi meslektaşı, dün aynı yerde PKK’nın kimyasal silah iftiralarını dillendiren avukat hakkında suç duyurusunda bulundu.

Aydınlık gazetesinden Füsun İkikardeş’in haberine göre İzmir Barosu avukatlarından Bülent Karagöz, meslektaşlarıyla birlikte İzmir Adliyesi C Blok önünde önce basın açıklaması, sonrasında suç duyurusu yaptı.

Karagöz, 22 Ekim günü toplanan İzmir Barosu Genel Kurulu’nda kürsüden TSK’ya ‘kimyasal silah kullandı’ iftirasını atan Av. Aryen Turan hakkında suç duyurusu yapacaklarını duyurdu. Açıklama çevredeki vatandaşlar ve hukukçular tarafından alkışlarla karşılandı.

Vatan Partisi Konak İlçe Başkanı olan Av. Bülent Karagöz, beş yıl önce PKK’nın bombalı ve silahlı saldırısında yaralandığı, şimdi Şehit Fethi Sekin Anıtı’nın bulunduğu yerde konuştu. “Neden” diye sorduğumuzda, “PKK’ya karşı Fethi Sekin kararlılığıyla, Mahmut Esat Bozkurt ruhuyla mücadeleye devam edeceğimizi göstermek için.” yanıtını verdi.

‘TÜRK MİLLETİ ORDU-MİLLETTİR’

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bildiğiniz gibi 22 Ekim Pazar günü yapılan İzmir Barosu’nun 2022 yılı Olağan Genel Kurulunda, PKK’nın uzantısı Özgürlük İçin Hukukçular Derneği adına konuşan Av. Aryen Turan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarda  kimyasal silah kullandığı iftirasını atmıştır.

“Ordumuz kimyasal silah kullanmaz. Türk Milleti ordu-millettir. Türk Ordusu Peygamber Ocağıdır, şanlıdır, kahramandır, mazlumun yanında, zalimin karşısındadır, bağımsızlık, bütünlük, barış, huzur ve güvenliğimizin teminatıdır.   

“Genel Kurulda söyledik. Burada tekrar edelim. İzmir Barosu kürsüsü, terör örgütlerinin kürsüsü değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devletine, vatanın bölünmez bütünlüğüne, milletin birliğine bağlı avukatların, Mustafa Kemal’in Askerleri’nin, Türk Milletinin kürsüsüdür.

“Türk Milletinin kürsülerinden vatan, millet, devlet düşmanları, iftira atamaz, yalan söyleyemez. Böyle bir iftiraya demokrasi, düşünce ve ifade özgürlü denilerek sessiz kalınamaz, izin verilemez. Türk avukatları olarak sessiz kalmadığımız gibi hukukun gereği olarak Av. Aryen Turan’ın cezalandırılması için Türk Yargısına başvuruyoruz.”

Öte yandan, İzmir Barosu Olağan Genel Kurul toplantısında “Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadele operasyonlarında kimyasal silah kullandığını” ileri süren avukat hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca resen soruşturma açıldı. Görevlendirilen savcıların konuşmayla ilgili inceleme yürüttüğü belirtildi.

BARO’DAN KOVUŞTURMA TALEBİ

Av. Bülent Karagöz ile birlikte İzmir Barosu’na kayıtlı 7 avukat, suç duyurusu ile yetinmedi, İzmir Barosu Başkanlığı’ndan üç avukat hakkında disiplin kovuşturması talep etti. İftirayı Genel Kurul kürsüsünden dillendiren Av. Aryen Turan’ın “Devletin kurum ve organlarını aşağıladığını” vurgulayan avukatlar Önceki Baro Başkanı Av. Özkan Yücel ve Divan Başkanı’nın da iftirayı “fikir özgürlüğü” diyerek kapatmaya çalışarak suç işlediğini belirtti. Divan Başkanı Pulat Hüseyin Gago hakkında “İftiraya sessiz kalarak Baro’nun itibar ve saygınlığını zedelemesine neden olmak”, önceki Baro Başkanı Av. Özkan Yücel hakkında da “İftiranın düşünce ve ifade özgürlüğü olduğunu söyleyerek işlenen suçu aklamak, yalan ve iftira suçunu işleyenlere cesaret vermek” suçlamalarıyla disiplin kovuşturması geçirmesini talep ettiler.

Av. Karagöz, son genel kurulda yeniden seçilen Çağdaş Avukatlar Grubu’nun çizgisini de sert bir dille eleştirdi: “Atatürkçülükleri, cumhuriyetçilikleri sahtedir. PKK/HDP’yi korumakta ve cesaretlendirmektedirler. Kimyasal silah iftirası atanlar, koruyanlar, sessiz kalanlar, ABD’nin Türkiye’ye yönelik emperyalist planlarının piyonudurlar. Türk Milletini ve tüm meslektaşlarımızı, ABD emperyalizmine karşı, piyon terör örgütleri PKK/HDP ve FETÖ’ye karşı, aynı Milli Mücadele yıllarında olduğu gibi Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında, Türk Bayrağı altında birleşmeye çağırıyoruz.”

Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Paylaş
Benzer Yazılar
default-featured-image
‘Örselenmiş kadın’ hukuk kriteri olsun
default-featured-image
Yargıtay son noktası koydu! Maaş geçiş promosyonu...
i
Ülkenin PKK İle Mücadelesinde Halkın Gaz Bombasından Etkilenmesi Hak İhlalini Oluşturmaz-AYM Kararı
773x435_cmsv2_c889a1f1-98d8-599f-ae50-11fe5d156835-4814412
12 Yıldır Süren Davada Taraf Uzun Yargılamadan Dolayı Tazminat Hak Eder
alkolsatisi
Polis, Gece 22.00'dan Sonra Alkol Satışı Yapıldığına İlişkin Alıcı Kılığında Büfeye Tuzak Kuramaz
ankara-bam-4-123-07-202016-05
Her Ne Kadar Eşi ,Uyuşturucunun Sanığa Ait Olduğunu Söylese de Sanığın Kabulu Etkin Pişmanlık Hükmünü Oluşturur
569ae394-95b6-4415-aff8-89b675fee871b18d927d-177b-4859-ba00-88e448e92846
Koronavirüs Dolayısıyla Kiranın Düşürüldüğüne İlişkin Haberin BAM Kararı
907441-642x340
Yargıtay, Faturanın Sahteliğinde Bu Hususlara Dikkat Ediyor
arabuluculuk-nihai-tutanaginin-sunulmamasi-gerekcesiyle-davanin-reddi_65b78
Arabuluculuk Nihai Tutanağının Sunulmaması Gerekçesiyle Davanın Reddi
aile_konutundaki_serh_nasil_kaldirilir_h11977_2550f
Aile Konutu Şerhinin Terkini İstemi
ziraat-bankasi-halkbank-vakifbank-garanti-bbva--4882707
Bankalara Rekabete Aykırı Davranışlar
752x395-milyonlarca-arac-sahibini-ilgilendiriyor-danistay-acikladi-artik-hacizli-araclar-1560862424685
Hacizli Aracın Tescil Talebi, Noter Satışından Sonra Konulan Hacizler