Anasayfa » Avukata Saldırı Davası İkinci Kez Ertelendi

Avukata Saldırı Davası İkinci Kez Ertelendi

yazan hukukanaliz

ERCAN KÜÇÜK

İstanbul Küçükçekmece’de, ocak ayında, mahkeme kararıyla yapılacak yıkım için otoparka gelen avukat Yıldırım Çavuşovalı’ya yönelik silahlı saldırıya ilişkin davada ikinci duruşma görüldü. Bakırköy 24. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Çavuşovalı, sanığın haksız tahrik savunmasına itiraz etti.

Duruşmaya, saldırıya uğrayan müşteki avukat Yıldırım Çavuşovalı ve vekilleri ile sanık müdafisi katıldı. İstanbul Barosu, Avukatlar Sendikası temsilcileri de katılan vekili olarak duruşmada yer aldı.

Çavuşovalı, konuşmasında, sanığın haksız tahrik iddialarına yanıt verdi. Olay günü yapılan işlemlerin sorumlusunun haciz memuru ve ölçümü yapan bilirkişi olduğunu vurgulayan Çavuşovalı “Hatalı işlemden ben bile sorumlu olsam bu durum sanığın böyle bir eylemine haklılık kazandırmaz, haksız tahrik olarak nitelendirilemez.” dedi. Sanığın hakaret iddialarını reddeden Çavuşovalı, keşif talebinin de reddedilmesini istedi. Çavuşovalı sanığın savunma yapmadan tanık talebinde bulunmasının da doğru olmayacağını belirtti.

Mahkeme sanığın yakalanma emrinin infaz edilmesine, sanık müdafisinin vekaletname sunarak savunmasının beklenmesine, avukat Hüseyin Sami Oyman hakkındaki dosyanın birleştirilerek Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılmasına ve tanıklara davetiye çıkarılmasına, davanın 16 Şubat 2022’ye ertelenmesine karar verdi.(Aydınlık)

Benzer Yazılar

Bir Yorum Bırak