Anasayfa » Samandağ’da Avukat ve İcra Müdürüne Saldırı

Samandağ’da Avukat ve İcra Müdürüne Saldırı

yazan hukukanaliz

Samandağ ilçesinde bulunan Güneypark hastanesinde avukat ve icra müdürüne saldırı yapıldı.

Güneypark hastanesinde haciz işlemleri yapmak için bulunan Hatay Barosu’na kayıtlı Av. Sercan GEZER ile Samandağ icra müdürü Ali DUMAN saldırıya uğradılar.

Avukat Sercan GEZER ile İcra Müdürü Ali DUMAN darp raporu aldıktan sonra suç duyurusunda bulundular.

Sitemize vermiş olduğu demeçte çevresinde daha önce de darp edilen, tehdit edilen meslektaşları olduğunu dile getiren Avukat Gezer “Yaşadığım olayda haciz mahalline polis almadım. Çünkü birkaç gün önce hacze gidilen, hatta ve hatta ondan önce de hacze gidilen bir yer olduğu bilgisini almıştım. Nitekim hastane personeli de başta ılımlı görünmekte idi. Fakat hiç beklemediğimiz bir anda, tahminimce planlı bir şekilde saldırıya uğradık. Bu sebeple kendimi, kolluk olmadan haciz işlemi yapmamaları yönünde meslektaşlarıma tavsiye etmek mecburiyetinde hissediyorum. Diğer meslektaşlarıma önerim her zaman avukat olduklarını, taraf olmadıklarını iyice izah etmeye çalışmaları ve tedbiri hiçbir suretle ellerinden bırakmamalarıdır. Kolluk olmadan gittikleri haciz işlemlerinde tehdit , hakaret eylemi ile karşılaştıklarında alınganlık yapmamalarını, ortamı terk ederek kolluk nezaretinde tekrar dönmelerini, kolluk ile gitmişlerse mutlaka bu hakaret ve tehditleri tutanağa geçirmelerini tavsiye ederim. Bu uygulama oturur failler ceza alırsa bu fiillerle daha az karşılaşacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelen Hatay Barosu Başkanı Av. Hüseyin Cihat Açıkalın yapmış olduğu ilk açıklamasında ” Meslektaşımız Sercan GEZER ve icra müdürümüz Ali DUMAN’a yapılan bu çirkin saldırı sebebiyle buradayız. Hep söylüyoruz, söylemekten dilimizde tüy bitti ama yine söylemeye devam edeceğiz; vatandaşın ödenmeyen borcunun sebebi avukat değildir, boşanmasının sebebi avukat değildir. Avukat vatandaşın yanında ve sözcüsüdür, vekildir. Dolayısıyla bunlar artık son bulsun istiyoruz. Yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve sonuna kadar takipçisi olacağız. Avukat arkadaşlarımızla beraber bundan böyle bu tür saldırıların karşısında hukuki olarak en sert şekilde cevap vereceğiz ve artık yeter diyoruz!” ifadelerini kullandı.

Benzer Yazılar

Bir Yorum Bırak