Anasayfa » Ankara Barosu: ”Bütün Avukatlar İvedilikle Aşılanmalı”

Ankara Barosu: ”Bütün Avukatlar İvedilikle Aşılanmalı”

yazan hukukanaliz

Yargını kurucu unsurlarından olan bağımsız savunmayı temsil eden meslektaşlarımız; salgın döneminde adliyeler, emniyet müdürlükleri, karakollar, cezaevleri başta olmak üzere yaşamın her alanında gün ve saat sınırlaması olmaksızın yurttaşlarımızın adalete erişimleri için büyük bir sağlık riski altında görevlerini yerine getirmektedirler.

24.05.2021 tarihi itibariyle baromuza kayıtlı aktif avukat sayısı 20707 olup, 13247 meslektaşımız 40 yaş altındadır. Stajyer avukat sayımız ise 2906’dır.

Covid-19 virüsüne karşı yapılan aşılama çalışmaları kapsamında avukatların, aşıda öncelikli meslek grupları arasında sayılarak 40 yaş ve üzeri avukatlara aşı uygulaması başlatılmasına ek olarak, yüksek sağlık riski ve 40 yaşın altındaki meslektaşlarımızın sayısı da dikkate alındığında aynı çalışma ortamında görev yapan kişilerin bir kısmının aşılanması, bir kısmının ise aşılanmamasının aşılama faaliyetinin amacı ile uyumlu olmadığı göz önüne alınarak, 40 yaş altı avukatlar ve stajyer avukatlara ivedi olarak aşı uygulamasının başlatılması hususunda Baromuz tarafından bir sefer daha T.C. Adalet Bakanlığı ve T.C. Sağlık Bakanlığı’na başvurulduğu ve sürecin ısrarla takip edildiği hususu meslektaşlarımıza saygı ile duyurulur.

Ankara Barosu

Benzer Yazılar

Bir Yorum Bırak