Anasayfa » Mesleki Dayanışmaya Çağrı

Mesleki Dayanışmaya Çağrı

yazan hukukanaliz

13 Ocak 2021 tarihinde Küçükçekmece’de gerçekleşen ve Av. Yıldırım Çavuşovalı’nın yaralandığı olayın Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılamasına başlandı.

Kamu görevlisini görevi sebebi ile öldürmeye teşebbüs suçundan yargılanacak sanığın hala firari olduğu davada ilk duruşma 7 Temmuz tarihinde 14.00’da yapılacak.

Avukatlık mesleğini icra ederken ölümden dönen Av. Yıldırım Çavuşovalı HukukAnaliz’e verdiği demeçte “Değerli meslektaşlarım, dostlarım, benim nezdimde mesleğimize yapılan kalleş saldırı sebebi ile “Kamu Görevlisini Görevi Sebebi İle Öldürmeye Teşebbüs” suçundan başlayan davanın ilk duruşması 07.07.2021 günü saat 14.00’te, Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecektir. İş durumu uygun olan meslektaşlarımı yanımda görmek beni mutlu eder, şimdiden çok teşekkür ederim.” mesajını verdi.

Ne olmuştu?

Olay, 13 Ocak 2021 günü saat 13.30 sıralarında Atatürk Mahallesi Hürriyet Caddesi’nde meydana geldi. Arsa sahibi, otopark ve oto tamir atölyesi olarak kullanılan alanın kendisine ait olduğuna dair mahkeme kararını alarak avukatı Yıldırım Çavuşovalı ile birlikte Hürriyet Caddesi’ne geldi.

Aynı zamanda buradaki prefabrik yapıların yıkılması için iş makinesi de getirildi. Otoparkı işletenler ile gelenler görüşmeye başladı. Bu sırada bir otomobille gelenler Avukat Yıldırım Çavuşovalı ve yanındaki 17 yaşındaki Talha Çakaner’i yaraladıktan sonra kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi, fakat saldırgan yakalanamadı.

Benzer Yazılar

Bir Yorum Bırak